
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Interface | SPI |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Topology | Boost |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
